Telefón: 0905566570 | Predajňa: Krásnohorská 3, 851 07 Bratislava - Petržalka | Otváracie hodiny: Po: 10:00 - 18:00, Ut-Pi: 10:00 - 16:00

Interiérové bonsaje

Interiérové bonsaje sú bonsaje určené do interiéru kvôli ich nárokom na teplo. Sú to bonsaje ktoré nám skrášľuju prostredie nášho bytu v zimných mesiacoch. Väčšinou sú to stromy krajín mierneho a tropického pásma.


Zelkova ostrolistá (Zelkova serrata)

Zelkova ostrolistá (Zelkova serrata)Zelkova je pekný strom, ktorého domovinou je Japonsko, Čína a Kaukaz. Tento strom je pekný hlavne na jeseň, keď sa mu listy sfarbujú do žltých, oranžových a karmínovočervenených odtieňov.

Operculicarya (Operculicarya decaryi)

Operculicarya (Operculicarya decaryi)Operculicarya je mimoriadne vhodný druh pre bytovú kultúru, na vytvorenie bonsaja.Táto rastlina má drobné nepárnosperené listy, ktoré sú na vrchnej strane lesklé, na slnku majú červený nádych.

Zob vtáčí čínsky (Ligustrum sinensis)

Zob vtáčí čínsky (Ligustrum sinensis)Ligustrum sinensis má domovinu v Číne. Je to strom, ktorý má sviežozelené listy a v lete kvitne. JLigustrum je rastlina, ktorá sa výborne hodí pre začiatočníkov.

Sagerecia (Sageretia theezans)

Sagerecia (Sageretia theezans)Sagerecia pochádza z južnej Číny. Je to drevina, ktorá vo voľnej prírode dorastá do výšky 2-och až 3-och metrov. Má rada teplo. Má hnedú alebo sivú kôru, pomerne hladkú, občas s bielymi škvrnami.

Čaj Fuki (Carmona microphylla)

Čaj Fuki (Carmona microphylla)Carmona pochádza z južnej Číny, túto rastlinu poznáme pod ľudovým názvom „čaj Fuki“. V miernom podnebí vhodná na pestovanie bonsajov v interiéroch. Na jar a začiatkom leta rozkvitajú medzi lesklými listami biele kvety.

Fikus vykrojený (Ficus retusa)

Fikus vykrojený (Ficus retusa)Fikus vykrojený je vzpriamená rastlina, ktorá tvorí veľa konárov. Fikusy tvoria veľkú skupinu so stovkami druhov, väčšina z nich pochádza z džunglí juhovýchodnej Ázie. Na bonsaj sú najpôsobivejšie formy s menšími listami.

Fikus panda (Ficus panda)

Fikus panda (Ficus panda)Fikus panda má kožovité listy s krátkou tupou špičkou a tupou alebo kyjovito utváranou bázou čepele. Pochádza z džunglí juhovýchodnej Ázie, a preto sa zaraďuje medzi tropické rastliny.

Oliva európska (Olea europaea)

Oliva európska (Olea europaea)Oliva je charakteristickým stromom pre Stredozemie, kde dorastá do výšky 5 až 6 m. Tento strom je jeden z najstarších a najvýznamnejších kultúrnych plodín. Jeho drevo je v staršom veku veľmi pekné a pôsobí dojmom starého dreva.

Granátové jablko (Punica granatum)

Granátové jablko (Punica granatum)Granátové jablko je opadavý strom so širokými listami a pestuje sa pre plody aj kvety. Jeho domovinou je Ázia a oblasti okolo Stredozemného mora. Kvety sa objavujú v lete a zvyčajne sú jasnošarlátové.

Pistácia mastixova (Pistacia lentiscus)

Pistácia mastixova (Pistacia lentiscus)Pistácia mastixova je pôvabný bonsai, má vždyzelené perovito zložené listy. Kvety vyrastajú v pazuchách listov v hustých stiahnutých metlinách.

Nohovec (Podocarpus sp.)

Nohovec (Podocarpus sp.)Nohovec pochádza z trópov a teplých oblastí Starého a Nového sveta. Je to vždyzelený strom a hrdí sa drobnými listami, ktoré pripomínajú tis. Môžeme ho pestovať ako bonsaj.

Krušpán drobnolistý (Buxus harlandii)

Krušpán drobnolistý (Buxus harlandii)Tento malý ker pochádza z Číny. Krušpán má drobné vždyzelené protistojné kožovité listy. Má malé nevýrazné zelené kvietky a zaujímavú hnedú drsnú kôru.

Loropetalum čínske (Loropetalum chinense)

Loropetalum čínske (Loropetalum chinense)Loropetalum pochádza z oblastí juhovýchodnej Ázie. Táto červená varieta je veľmi obľúbená pre farbu svojich červených listov. V období kvitnutia je koruna obsypaná nádhernými exotickými ružovými kvetmi.

Rozmarín (Rosmarinus)

Rozmarín (Rosmarinus)Rozmarín je typická rastlina pochádzajúca zo Stredozemia. Rozmarín je hustý, bohato rozvetvený ker, ktorý má kožovité listy a bledofialové kvety.

Serissa smradľavá (Serissa foetida)

Serissa smradľavá (Serissa foetida)Serissa je bonsai, ktorý pochádza z Japonska, kde rastie ako ker vysoký 60 cm, z podlhovastými elipsovitými lístkami, ktoré rastú v metlinách. Kôru má sivobielu a kvitne na bielo celoročne, ale najviac v júni.

Muraja metlinatá (Murraya paniculata)

Muraja metlinatá (Murraya paniculata)Muraja je strom, ktorý pochádza z Číny a Indie. Je to malý vždyzelený ker, ktorý má biele voňavé kvietky. Po odkvitnutí sa vytvoria malé plody, podobné malým pomarančom.

Figovník obyčajný (Ficus carica)

Figovník obyčajný (Ficus carica)Figovník obyčajný je opadavý ker a je najpestovanejší z izbových rastlín, preto je vhodný na pestovanie v byte ako bonsaj. Listy sú zaujímavých rozličných tvarov a farieb. Plody vyrastajú po jednom v pazuchách listov.

Serissa smradľavá (Serissa f. variegata)

Serissa smradľavá (Serissa foetida variegata)Serissa je očarujúci vždyzelený ker, ktorý poznáme aj pod názvom Strom tisícich hviezd, pretože množstvom nádherných kvetov pripomína hviezdy.

Limetka (Citrus)

Limetka (Citrus)Pravlasťou limetky je juhovýchodná Ázia. Je to vždyzelený malý strom s guľovitou korunou, bielymi voňavými kvetmi a malými listami. Má maličké vajcovité žltozelené plody.

Cykas japonský (Cycas revoluta)

Cykas japonský (Cycas revoluta)Cykas je listnatá, pekne tvarovaná rastlina, pochádzajúca z južného Japonska. Je to vždyzelená rastlina, ktorej listy pripomínajú papradie alebo palmu. Rastie veľmi pomaly, takže každý exemplár je pomerne cenný.

Zamia (Zamia floridiana)

Zamia (Zamia floridiana)Zamia je cykasovitá rastlina pochádzajúca z tropickej Ameriky. Má okrúhle kožovité listy, ktoré vyrastajú na hrubých stonkách.

Kamélia (Camelia)

Kamélia (Camelia)Kamélia je vždy zelený strom alebo ker s lesklými kožovitými listami a väčšinou veľkými bielymi, ružovými alebo červenými kvetmi. Kamélia pochádza z východnej Ázie, Indočíny a Japonska.

Serissa smradľavá (Serissa phoetida japonica)

Serissa smradľavá (Serissa phoetida japonica)Serissa japonica má menšie okrúhlejšie lístočky ako pôvodná forma a kvitne krásnymi ružovo-bielymi kvietkami. Serissa je očarujúci vždyzelený ker ktorý má svoj domov v Japonsku, v Číne a v Indii.