Exteriérové bonsaje

Exteriérové bonsaje

Exteriérové bonsaje sú určené von do záhrad a nezasklených balkónov. Sú to dreviny, ktoré musia mať v zime vegetačný kľud, a preto ich treba pestovať vonku.


Aktuálna ponuka - Exteriérové bonsaje

Jabloň, plánka

Jabloň, plánka (Malus sp.)

Jabloň je pestovaná ako bonsaj, hlavne pre jej krásne kvety a na jeseň aj plody. Je to vďačný stromček, ktorý nás na jar zahrnie veľkým množstvom kvetov. Púčiky má ružové a kvety po rozkvitnutí biele. Dozrieva z nich hojná úroda.

Hlohyňa ohnivá

Hlohyňa ohnivá (Pyracantha coccinea)

Hlohyne poznáme ako záhradné kry, pestované, vari, po celom svete. Pestujú sa pre pekné malé lístky a biele kvietky, z ktorých sa po odkvitnutí vyvinú oranžové plody v strapcoch. Tento kultivar sa pestuje ľahko.

Javor dlaňolistý strihanolistý

Javor dlaňolistý strihanolistý (Acer palmatum deshojo)

Nádherná zbierka bonsajov by sa dala zostaviť výlučne z rôznych kultivarov javora dlaňovitolistého. Domovinou tejto nádhernej rastliny je Japonsko. Jej listy majú rôzne veľkosti ale aj tvary. Ich vzhľad pripomína čipku.

Borovica drobnokvetá

Borovica drobnokvetá (Pinus parviflora pentaphylla)

Domovinou borovice drobnokvetej je Japonsko, kde ju ľudia s obľubou pestujú v záhradách ako bonsaj. Japonská „biela borovica“ rastie v mladom veku ako stredne veľký strom kužeľovitého tvaru.

Skalník nápadný

Skalník nápadný (Cotoneaster conspicuus)

Skalník nápadný na jar vytvára voňavú záplavu bielych kvetov. Obľúbené záhradné kry skalníkov zahŕňajú odrody, ktoré sa rozprestierajú doširoka po zemi, alebo rastú vzpriamene. Sú vždy zelené a opadavé.

Kalina

Kalina (Viburnum tinus)

Kalina začína kvitnúť koncom februára, aj preto sa o tejto rastline hovorí, že víta jar. Kvitne hojnými voňavými bielymi kvetmi v kvetenstve na koncoch vetiev.

Cezmína vrúbkovaná

Cezmína vrúbkovaná (Ilex crenata)

Cezmína vrúbkovaná je dlhožijúci strom alebo ker, ktorému sa bežne hovorí ,,japonská cezmína". Tento vždyzelený ker má malé konáriky hladké listy a kvitne nenápadnými bielymi kvetmi.

Brestovec čínsky

Brestovec čínsky (Celtis sinensis)

Brestovec čínsky, ktorý bol dovezený z teplej južnej Číny a Taiwanu, je izbová rastlina. Je to malý opadavý strom s jemnou štruktúrou konárikov a lesklými sviežozelenými listami, ktoré majú vrúbkovaný okraj.

Rododendron indický

Rododendron indický (Rhododendron indicum)

Rododendrony patria k najkrajšie kvitnúcim drevinám našich záhrad a sadov. Najznámejšiu skupinu tvoria veľkokveté hybridy - kríženci rôznych druhov a odrôd, ktoré vynikajú bohatou farebnou škálou kvetov.

Borievka čínska

Borievka čínska (Juniperus chinensis)

Borievka bola dovezená z Číny a Japonska, kde vo voľnej prírode dorastá až do výšky 20 m. Z týchto stromov boli odvodené kultivary, ktoré ostávajú nízke a preto sú vhodné na bonsaj.

Cezmína drobnolistá

Cezmína drobnolistá (Ilex microphyla)

Cezmína drobnolistá je strom alebo ker, ktorého domovinou je Japonsko. Jemné úzke listy majú sviežozelenú farbu.

Tyčinkovec

Tyčinkovec (Callistemon)

Callistemon je exotický kvet pochádzajúci z Austrálie. Za svoju krásu vďačí kvetom. Obdivuhodné sú početné, dlhé, väčšinou žiarivo červené alebo žlté tyčinky.

Agát biely

Agát biely (Robinia pseudoacacia)

Agát biely pochádza z východných častí Spojených štátov. Listy na ňom rašia pomerne neskoro. V máji začína kvitnúť previsnuté hroznovité kvetenstvo je zložené z bielych súmerných kvetov. Z nich na jeseň dozrievajú hnedé struk

Javor buergerov

Javor buergerov (Acer buergerianum)

Javor buergerov je jedna z najžiadanejších drevín na tvarovanie bonsajov. Má trojlaločné lesklé, tmavozelené listy, ktoré na jeseň majú odtiene oranžovej a červenej farby rôznej sýtosti.

Kufea

Kufea (Cuphea hyssopifolia)

Kufea je vždyzelený husto olistený krík, ktorý pochádza zo Strednej Ameriky. Je bohato rozvetvený, má čiarkovité alebo kopijovité listy a drobné červené, ružové alebo biele kvety, umiestnené v pazuchách listov.

Jazmín zimný

Jazmín zimný (Jasminum nudiflorum)

Jazmín zimný kvitne priamo uprostred zimy, nádherne voňajúcimi svetložltými kvetmi. Púčiky rozkvitajú na holom dreve a hviezdicové kvety sa pekne vynímajú v porovnaní so zelenými konármi.

Bršlenec kruhovitý

Bršlenec kruhovitý (Celastrus orbiculatus)

Bršlenec je opadavý popínavý krík pochádzajúci z Číny a Japonska, ktorý sa pestuje hlavne pre krásu plodov. Listy aj plody sú pomerne malé, preto je táto rastlina veľmi vhodná na bonsaj.

Forzítia, Zlatý dážď

Forzítia, Zlatý dážď (Forsythia sp.)

Forzítia, je opadavý kvitnúci ker, ktorému sa hovorí "zlatý dážď". Pestuje sa predovšetkým pre svoje jasné, zlatožlté zvoncovité kvety, rozkvitajúce začiatkom jari.

Moruša

Moruša (Morus)

Moruše pochádzajú z Ázie. Kvety sú nevýrazné a nenápadné. Skoro po ich odkvitnutí sa však objavia malé jedlé plody, ktoré majé až červenočiernu farbu.

Krásnoplod

Krásnoplod (Callicarpa )

Krásnoplod je opadavý ker vzpriameného vzrastu. Je pestovaný hlavne pre svoje fialovo sfarbené plody, ktoré sa objavujú uprostred jesene.

Dub korkový

Dub korkový (Quercus suber)

Dub korkový je vždyzelený strom, ktorý pochádza hlavne zo severnej Afriky, Španielska a Portugalska. Listy sú stridavé, ostro prehnuté. Dub má žltozelené kvety, plody sa nazývajú žalude.

Borovica Thunbergova

Borovica Thunbergova (Pinus thunbergii)

Táto nápadná okrasná borovica, nazývaná aj "borovica čierna", pochádza z Japonska. Má dlhé, silné, tmavozelené ihličie, zoskupené do zväzočkov po dvoch a drží ich vo vzpriamenej polohe.

Tis obyčajný

Tis obyčajný (Taxus baccata)

Tis obyčajný patrí medzi najkrajšie vždyzelené ihličnaté dreviny s tmavozelenými ihlicovitými listami. Tento druh rastie veľmi pomaly a žije veľmi dlho.


Všeobecné obchodné podmienky