Telefón: 0905566570 | Predajňa: Krásnohorská 3, 851 07 Bratislava - Petržalka | Otváracie hodiny: Po: 10:00 - 18:00, Ut-Pi: 10:00 - 16:00

Bonsajové misky

Bonsajové misky sú neodmysliteľnou súčasťou celej kompozície bonsajov. Vyrábajú sa vo viacerých veľkostiach, tvaroch, farbách a povrchových úpravách materiálu. Musia ladiť so stromom, preto ich vyberáme podľa veľkosti a tvaru stromu. Misky na bonsaje sú väčšinou plytké a stoja na nožičkách, narozdiel od bežných kvetináčov. V súčastnosti je na trhu viacero výrobcov bonsajovej keramiky. Najznámejší výrobcovia pochádzajú z Japonska a Činy, no kvalitou nezaostávajú už ani európski producenti. V našej ponuke nájdete široký výber keramiky z celého sveta.


Malé bonsajové misky (do 20 cm)

Malé bonsajové misky (do 20 cm)V tejto kategórii nájdete bonsajové misky do maximálnej veľkosti 20cm. V ponuke nájdete glazúrované a neglazúrované misky od viacerých výrobcov. Vybrať si môžete z rozličných tvarov a širokej farebnej škály.

Stredné bonsajové misky (do 40 cm)

Stredné bonsajové misky (do 40 cm)V našej ponuke nájdete široký výber misiek do maximálnej veľkosti 40 cm. Vyznačujú sa vysokou kvalitou a pochádzajú od viacerých výrobcov. Všetky misky sú mrazuvzdorné, v glazúrovanom aj neglazúrovanom prevedení.

Veľké bonsajové misky (nad 40 cm)

Veľké bonsajové misky (nad 40 cm)Tento typ misiek je vhodný na veľké bonsaje, prípadne na výsadbu lesíkov a iných krajinných scenérii. V kategórii máme misky od japonských a čínskych výrobcov keramiky. Táto keramika sa vyznačuje vysokou kvalitou a spracovaním.

Bonsajové misky kaskáda

Bonsajové misky kaskádaJedným zo zaujímavých bonsajových štýlov je určite štýl kaskáda a polokaskáda. Práve pre ne sú určené kaskádové misky. Určite neprehliadnite misky s farebnými ornamentami a vzormi v rôznych vyhotoveniach.

Atypické bonsajové misky

Atypické bonsajové miskyAtypické bonsajové misky svojím špecifickým tvarom odlíšia bonsajovú kompozíciu od tradičných vyobrazení stromov. Ak hľadáte niečo špeciálne, atypická bonsajová miska je tou správnou voľbou.

Plastové bonsajové misky

Plastové bonsajové miskyPlastové bonsajové misky sú veľmi dobrou voľbou pre predpestované rastliny. Tvarovo sú veľmi podobné keramickým miskám. Nakoľko sú vyrobené z tvrdého plastu, ani pri horšej manipulácii nehrozí ich poškodenie.

Bonsajové podmisky

Bonsajové podmiskyKeramická podmiska je vhodným doplnkom pod bonsajovú misku, a to nielen z estetického, ale aj praktického hľadiska. V našej ponuke nájdete glazúrované aj neglazúrované podmisky v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách.