Interiérové bonsaje

Interiérové bonsaje

Interiérové bonsaje sú bonsaje určené do interiéru kvôli ich nárokom na teplo. Sú to bonsaje ktoré nám skrášľuju prostredie nášho bytu v zimných mesiacoch. Väčšinou sú to stromy krajín mierneho a tropického pásma.


Aktuálna ponuka - Interiérové bonsaje

Zelkova ostrolistá

Zelkova ostrolistá (Zelkova serrata)

Zelkova je pekný strom, ktorého domovinou je Japonsko, Čína a Kaukaz. Tento strom je pekný hlavne na jeseň, keď sa mu listy sfarbujú do žltých, oranžových a karmínovočervenených odtieňov.

Serissa smradľavá

Serissa smradľavá (Serissa foetida)

Serissa je bonsai, ktorý pochádza z Japonska, kde rastie ako ker vysoký 60 cm, z podlhovastými elipsovitými lístkami, ktoré rastú v metlinách. Kôru má sivobielu a kvitne na bielo celoročne, ale najviac v júni.

Krušpán drobnolistý

Krušpán drobnolistý (Buxus harlandii)

Tento malý ker pochádza z Číny. Krušpán má drobné vždyzelené protistojné kožovité listy. Má malé nevýrazné zelené kvietky a zaujímavú hnedú drsnú kôru.

Zob vtáčí čínsky

Zob vtáčí čínsky (Ligustrum sinensis)

Ligustrum sinensis má domovinu v Číne. Je to strom, ktorý má sviežozelené listy a v lete kvitne. JLigustrum je rastlina, ktorá sa výborne hodí pre začiatočníkov.

Muraja metlinatá

Muraja metlinatá (Murraya paniculata)

Muraja je strom, ktorý pochádza z Číny a Indie. Je to malý vždyzelený ker, ktorý má biele voňavé kvietky. Po odkvitnutí sa vytvoria malé plody, podobné malým pomarančom.

Oliva európska

Oliva európska (Olea europaea)

Oliva je charakteristickým stromom pre Stredozemie, kde dorastá do výšky 5 až 6 m. Tento strom je jeden z najstarších a najvýznamnejších kultúrnych plodín. Jeho drevo je v staršom veku veľmi pekné a pôsobí dojmom starého dreva.

Sagerecia

Sagerecia (Sageretia theezans)

Sagerecia pochádza z južnej Číny. Je to drevina, ktorá vo voľnej prírode dorastá do výšky 2-och až 3-och metrov. Má rada teplo. Má hnedú alebo sivú kôru, pomerne hladkú, občas s bielymi škvrnami.

Operculicarya

Operculicarya (Operculicarya decaryi)

Operculicarya je mimoriadne vhodný druh pre bytovú kultúru, na vytvorenie bonsaja.Táto rastlina má drobné nepárnosperené listy, ktoré sú na vrchnej strane lesklé, na slnku majú červený nádych.

Granátové jablko

Granátové jablko (Punica granatum nana)

Granátové jablko je opadavý strom so širokými listami a pestuje sa pre plody aj kvety. Jeho domovinou je Ázia a oblasti okolo Stredozemného mora. Kvety sa objavujú v lete a zvyčajne sú jasnošarlátové.

Čaj Fuki

Čaj Fuki (Carmona microphylla)

Carmona pochádza z južnej Číny, túto rastlinu poznáme pod ľudovým názvom „čaj Fuki“. V miernom podnebí vhodná na pestovanie bonsajov v interiéroch. Na jar a začiatkom leta rozkvitajú medzi lesklými listami biele kvety.

Fikus vykrojený

Fikus vykrojený (Ficus retusa)

Fikus vykrojený je vzpriamená rastlina, ktorá tvorí veľa konárov. Fikusy tvoria veľkú skupinu so stovkami druhov, väčšina z nich pochádza z džunglí juhovýchodnej Ázie. Na bonsaj sú najpôsobivejšie formy s menšími listami.

Figovník obyčajný

Figovník obyčajný (Ficus carica)

Figovník obyčajný je opadavý ker a je najpestovanejší z izbových rastlín, preto je vhodný na pestovanie v byte ako bonsaj. Listy sú zaujímavých rozličných tvarov a farieb. Plody vyrastajú po jednom v pazuchách listov.

Serissa smradľavá

Serissa smradľavá (Serissa foetida variegata)

Serissa je očarujúci vždyzelený ker, ktorý poznáme aj pod názvom Strom tisícich hviezd, pretože množstvom nádherných kvetov pripomína hviezdy.

Nohovec velkoľkolistý

Nohovec velkoľkolistý (Podocarpus macrophillus)

Nohovec veľkolistý pochádza z trópov a teplých oblastí Starého a Nového sveta. Je to vždyzelený strom a hrdí sa drobnými listami, ktoré pripomínajú tis. Môžeme ho pestovať ako bonsaj.

Loropetalum čínsky var. rubrum

Loropetalum čínsky var. rubrum (Loropetalum chinense var. rubrum)

Loropetalum pochádza z oblastí juhovýchodnej Ázie. Táto červená varieta je veľmi obľúbená pre farbu svojich červených listov. V období kvitnutia je koruna obsypaná nádhernými exotickými ružovými kvetmi.

Limetka

Limetka (Citrus )

Pravlasťou limetky je juhovýchodná Ázia. Je to vždyzelený malý strom s guľovitou korunou, bielymi voňavými kvetmi a malými listami. Má maličké vajcovité žltozelené plody.

Fikus panda

Fikus panda (Ficus panda )

Fikus panda má kožovité listy s krátkou tupou špičkou a tupou alebo kyjovito utváranou bázou čepele. Pochádza z džunglí juhovýchodnej Ázie, a preto sa zaraďuje medzi tropické rastliny.

Pistácia mastixova

Pistácia mastixova (Pistacia lentiscus)

Pistácia mastixova je pôvabný bonsai, má vždyzelené perovito zložené listy. Kvety vyrastajú v pazuchách listov v hustých stiahnutých metlinách.

Cykas japonský

Cykas japonský (Cycas revoluta)

Cykas je listnatá, pekne tvarovaná rastlina, pochádzajúca z južného Japonska. Je to vždyzelená rastlina, ktorej listy pripomínajú papradie alebo palmu. Rastie veľmi pomaly, takže každý exemplár je pomerne cenný.

Zamia

Zamia (Zamia floridiana)

Zamia je cykasovitá rastlina pochádzajúca z tropickej Ameriky. Má okrúhle kožovité listy, ktoré vyrastajú na hrubých stonkách.

Kamélia

Kamélia (Camelia)

Kamélia je vždy zelený strom alebo ker s lesklými kožovitými listami a väčšinou veľkými bielymi, ružovými alebo červenými kvetmi. Kamélia pochádza z východnej Ázie, Indočíny a Japonska.

Rozmarín

Rozmarín (Rosmarinus)

Rozmarín je typická rastlina pochádzajúca zo Stredozemia. Rozmarín je hustý, bohato rozvetvený ker, ktorý má kožovité listy a bledofialové kvety.

Serissa smradľavá

Serissa smradľavá (Serissa phoetida japonica)

Serissa japonica má menšie okrúhlejšie lístočky ako pôvodná forma a kvitne krásnymi ružovo-bielymi kvietkami. Serissa je očarujúci vždyzelený ker ktorý má svoj domov v Japonsku, v Číne a v Indii.


Všeobecné obchodné podmienky