Telefón: 0905566570 | Predajňa: Krásnohorská 3, 851 07 Bratislava - Petržalka | Otváracie hodiny: Po-Pi: 10:00 - 18:00, So: 09:00 - 13:00

Predpestované bonsaje

Predpestované bonsaje sú vhodným materiálom na vytvarovanie kvalitného bonsaju. Ide o rastliny, ktoré majú hrubší kmeň, vyzerajú staršie a majú bohato zapestovanú korunu. Takto vypestované dreviny sú obdobným materiálom ako yamadori. Rastliny stačí prestrihať, vytvarovať drôtom a presadiť do keramickej bonsajovej misky. Sú vhodné pre začínajúcich, ale aj skúsenejších pestovateľov.


Oliva európska silvestris (Olea europaea silv.)

Oliva európska silvestris (Olea europaea silvestris)Dub korkový je vždyzelený strom, ktorý pochádza hlavne zo severnej Afriky, Španielska a Portugalska. Listy sú stridavé, ostro prehnuté. Dub má žltozelené kvety, plody sa nazývajú žalude.

Oliva európska (Olea europaea)

Oliva európska (Olea europaea)Oliva je charakteristickým stromom pre Stredozemie, kde dorastá do výšky 5 až 6 m. Tento strom je jeden z najstarších a najvýznamnejších kultúrnych plodín. Jeho drevo je v staršom veku veľmi pekné a pôsobí dojmom starého dreva.

Pistácia mastixova (Pistacia lentiscus)

Pistácia mastixova (Pistacia lentiscus)Pistácia mastixova je pôvabný bonsai, má vždyzelené perovito zložené listy. Kvety vyrastajú v pazuchách listov v hustých stiahnutých metlinách.

Dub korkový (Quercus suber)

Dub korkový (Quercus suber)Tento druh je vhodný najmä v bonsajovej tvorbe, kvôli jeho malým listom, ktoré sú oproti Olive európskej o polovicu menšie. Najčastejšie sa vyskytuje na ostrove Malorka a v niektorých častiach Španielska. V prírode ju môžeme nájsť s krásnym mŕtvym drevom. Na starších stromoch je kôra výrazne zvrásnená.

Moruša
(Morus)

Moruša (Morus)Moruše pochádzajú z Ázie. Kvety sú nevýrazné a nenápadné. Skoro po ich odkvitnutí sa však objavia malé jedlé plody, ktoré majé až červenočiernu farbu.

Jabloň, plánka
(Malus)

Jabloň, plánka (Malus)Jabloň je pestovaná ako bonsaj, hlavne pre jej krásne kvety a na jeseň aj plody. Je to vďačný stromček, ktorý nás na jar zahrnie veľkým množstvom kvetov. Púčiky má ružové a kvety po rozkvitnutí biele. Dozrieva z nich hojná úroda plodov, ktoré vyzerajú ako čerešne.

Granátové jablko (Punica granatum)

Granátové jablko pochádza z Ázie a oblasti okolo Stredozemného mora. Je to opadavý strom so širokými listami a pestuje sa pre plody aj kvety. Kvety sa objavujú v lete a zvyčajne sú jasnošarlátové.

Hlohyňa ohnivá (Pyracantha coccinea)

Hlohyňa ohnivá (Pyracantha coccinea)Hlohyne poznáme ako záhradné kry, pestované, vari, po celom svete. Pestujú sa pre pekné malé lístky a biele kvietky, z ktorých sa po odkvitnutí vyvinú oranžové plody v strapcoch. Tento kultivar sa pestuje ľahko, a preto sa odporúča pre začiatočníkov. Hlohyňa sa ľahko tvaruje.

Borovica drobnokvetá (Pinus par. pentaphylla)

Borovica drobnokvetá (Pinus parviflora pentaphylla)Domovinou borovice drobnokvetej je Japonsko, kde ju ľudia s obľubou pestujú v záhradách ako bonsaj. Japonská „biela borovica“ rastie v mladom veku ako stredne veľký strom kužeľovitého tvaru. Ako už naznačuje preklad botanického názvu, ide o „strom s bielymi kvetmi“, a na jar naozaj rozkvitajú chumáčiky drobných kvietkov.