Listnáče do interiéru

Listnáče do interiéru

Interiérové listnáče sa veľmi dobre hodia na pestovanie v byte, pretože sú to teplomilné rastliny. Všetky rastliny sú veľmi dekoratívne, vyznačujú sa výraznou vôňou kvetov a listov.


Aktuálna ponuka - Listnáče do interiéru

Eukalyptus guľatoplodý

Eukalyptus guľatoplodý (Eukalyptus globulus)

Eukalyptus guľatoplodý je vzhľadovo veľmi atraktívny blahovičník s okrúhlymi striebornošedými a voňavými listami. Staršie rastliny majú listy pretiahnutého kopinatého tvaru. Obsahuje aromatické liečivé silice.

Eukalyptus  citrónový

Eukalyptus citrónový (Eukalyptus citiodora)

Eukalyptus citrónový je dekoratívny voňavý stromček so žltozelenými, jemne páperovými listami. Obsahuje aromatické liečivé silice, ktoré uvoľňuje do okolitého prostredia.

Kasia chocholičnatá

Kasia chocholičnatá (Cassia corymbosa)

Kasia chocholičnatá je bohato kvitnúci juhoamerický ker pre pestovanie v prenosných nádobách. Zlatožlté kvety rozkvitajú od júna až do októbra. Dorastá do výšky až 2 m.

Granátové jablká

Granátové jablká (Punica granatum)

Granátové jablko je opadavý ker, plodom je nádherné žltočervené jablko. Jasno červené, zďaleka viditeľné kvety sú ozdobou každého interiéru.

Mučenka jedlá

Mučenka jedlá (Passiflora edulis)

Mučenka jedlá je izbová liana s tmavozelenými trojlaločnými listami s ozdobnými bielymi kvetmi s purpurovým kruhom uprostred, u hybridov sú možné aj iné bieloružové až bordové odtiene. Kvitne bohato na ovíjavých výhonoch.

Mučenka modrá

Mučenka modrá (Passiflora coerulea)

Mučenka modrá je izbová lianovitá rastlina s nápadne veľkými modro – bielymi kvetmi zaujímavého tvaru. Listy sú päťlaločné, jemné, svetlozelené. Kvitne bohato na ovíjavých výhonoch.

Juka austrálska

Juka austrálska (Cordyline australis)

Juka austrálska je efektná izbová rastlina palmovitého vzrastu. Štíhle, tuhé listy vyrastajú v ružičkách na vysokom kmeni. Staršie rastliny kvitnú latami bielych kvetov.

Juka

Juka (Yucca aloifolia)

Krásna juka s bohatým bielym kvetenstvom. Väčšinou sa pestuje ako prenosná rastlina, ktorá sa nechá v lete pod holým nebom a v zime sa prenáša do domu.

Sapan

Sapan (Caesalpinia gilliesii)

Sapan je ker vhodný pre balkónové pestovanie v nádobách. Nápadný veľkými žltými kvetmi s vyčnievajúcimi červenými tyčinkami dlhými až 10 cm. Ozdobné sú aj mimózovité listy.

Liana Arauta

Liana Arauta (Arauta sericofera)

Liana Arauta je zaujímavá balkónová rastlina s početnými bielymi kvietkami, sladkastou vôňou a plodmi uhorkovitého tvaru. Vôňa láka nočné motýle.

Pittosporum

Pittosporum (Pittosporum tobira)

Pittosporum je stále zelený kríček s kožovitými listami. Kvety sa vyznačujú výraznou vôňou a preto je jeho pestovanie vo veľkej obľube. Pre dekoratívne účely je vysádzaný do parkov Stredomoria.

Císt krétsky

Císt krétsky (Cistus creaticus)

Císt krétsky je stále zelený nízky kríček so striebrito plstnatými listami a sýtoružovými kvetmi so žltým stredom. Vhodný pre celoročné pestovanie v byte v hrnčekovej kutúre. Listy vylučujú príjemne voňavú miazgu.

Perzský achát, albízia

Perzský achát, albízia (Albizia julibrissin rosea)

Perzský achát je ozdobný subtropický stromček s typicky dáždnikovitou korunou z čeľade Mimosacease (citlivkovité). Jasno ružové kvety s množstvom ochlpených tyčiniek sa objavujú neskoro v lete alebo v jeseni.

Figovník maloázijský

Figovník maloázijský (Ficus carica)

Klasický figovník maloázijský má veľké vykrajované listy a bude iste vhodným doplnkom každého interiéru. Pestovaný v nádobe za oknom prinesie aj radosť zo sladkých plodov.

Streculia

Streculia (Streculia caudata)

Streculia je austrálsky dekoratívny stromček v období kvitnutia obsypaný drobnými bordovo červenými kvetmi. Listy sú pevné a lesklé, pripomínajúce Ficus benjamina. Znáša dobre sucho a teplo.


Všeobecné obchodné podmienky