Izbové palmy

Izbové palmy

Izbové palmy sú veľmi dekoratívne a sú ozdobou každého interiéru. Tieto rastliny musia mať dostatok svetla, vyhovuje im suchý vzduch a preto, sú ideálne na pestovanie v byte.


Aktuálna ponuka - Izbové palmy

Palma konopná

Palma konopná (Trachykarpus fortunei)

Otužilá palma konopná má dekoratívne vejárovité listy. Vyšší kmeň je pokrytý hnedočervenými akoby konopnými vláknami. Nenáročná na prostredie. Znesie veľkú intenzitu svetla.

Palmička veľkoplodá

Palmička veľkoplodá (Chamaerops macrocarpa)

Pekná palmička veľkoplodá je menšieho vzrastu s nižším kmeňom a vejárovitými tŕnistými listami. Vďačná a nenáročná na prostredie. Svojou veľkosťou vhodná aj do menších interiérov.

Ďatlovník kanársky

Ďatlovník kanársky (Phoenix canariensis)

Ďatlovník kanársky je palma veľmi dekoratívneho vzhľadu s elegantnými dlhými perovito zloženými listami na vyššom kmeni, kde v stárí tvorí hustú nahlučenú korunu. Listy sú veľmi tuhé, tmavo zelené.

Palmička elegantná

Palmička elegantná (Chamaerops elegans)

Palmička elegantná je pekná variácia nízkej palmy. Skromnými nárokmi na prostredie, malým vzrastom a pôsobivým vzhľadom vyhovuje po všetkých stránkach pestovaniu v byte. Listy sú vejárovité, sýtozelené.

Kokos austrálsky

Kokos austrálsky (Butia capitata)

Kokos austrálsky je krásna palma s dlhými sperenými listami. Kmeň je silný, s patrnými jazvami po opadaných listoch. Vyžaduje vyššiu intenzitu svetla, v lete hojné zalievanie. Znáša suchý vzduch. Je to chladnomilná palma.

Palmička nízka

Palmička nízka (Chamaerops humilis)

Palmička nízka je veľmi pekná a dekoratívna palma. Skromnými nárokmi na prostredie, malým vzrastom a pôsobivým vzhľadom vyhovuje po všetkých stránkach pestovaniu v byte, vhodná je do hál a na terasy.

Palmička jemná

Palmička jemná (Chamaerops gracilis)

Palmička jemná je vďačná izbová palma nižšieho trsovitého vzrastu. Listy sú vejárovité, tuhé, nahlučené na nízkom červenohnedom kmeni. Rastlinám prospieva vyššia intenzita svetla a znášajú suchý vzduch.

Ďatlovník kanársky červenoplodý

Ďatlovník kanársky červenoplodý (Phoenix canariensis)

Ďatlovník kanársky červenoplodý je palma veľmi dekoratívneho vzhľadu s dlhými páperovými listami na vyššom kmeni, kde v stárí tvorí hustú nahlučenú korunu. Listy sú veľmi tuhé, tmavo zelené.

Palma nízka var. lusitanica

Palma nízka var. lusitanica (Chamaerops lusitanica)

Palma nízka var. lusitanica je pekná palma štíhleho jemnejšieho vzrastu. Staršie vejárovité listy na rozdiel od ostatých paliem nie sú vzpriamené, ale elegantne previsnuté.

Palmička stromová

Palmička stromová (Chamaerops arborescens)

Palmička stromová je nenáročná dekoratívna palma na krátkom kmeni obalenom vláknom. Krásne vejárovité listy sú ozdobou každého interiéru. Znáša prezimovanie pri teplote nad bodom mrazu, v lete intenzívne slnečné žiarenie.

Palmička strieborná

Palmička strieborná (Chamaerops argentea)

Palmička strieborná je krásna a vďačná palma do bytu. Nádherné vejárovité listy vynikajú strieborným nádychom. Nízky kmeň je obalený červenohnedým vláknom.

Palmovka papraďovitá

Palmovka papraďovitá (Washingtonia filifera)

Palmovka papraďová je klasická vejárovitá palma, veľmi dekoratívna. Veľké listy s bielymi vláknami na okrajoch sú ozdobou každého interiéru. Znáša dobre suchý vzduch, vyžaduje vysokú intenzitu svetla.

Brahea tŕnitá

Brahea tŕnitá (Brahea armata)

Brahea tŕnitá je vzácnejší druh palmy, pochádzajúci z južnej Kalifornie. V bytoch je ľahko pestovateľná. Veľké vejárovité, modrošedé listy dodávajú tejto palme atraktívny vzhľad. Vyžaduje veľkú intenzitu svetla.


Všeobecné obchodné podmienky