Ihličnany do exteriéru

Ihličnany do exteriéru

Exteriérové ihličnany, vhodné ako solitéry do záhrad a parkov, ale aj do skaliek a na tvorbu bonsajov. Všetky tieto krásne rastliny sú pre svoje nádherné ihličie a tvary ozdobou každej záhrady.


Aktuálna ponuka - Ihličnany do exteriéru

Jedľa kórejská

Jedľa kórejská (Abies koreana)

Jedľa kórejská je okrasný pomaly rastúci strom. Je vyhľadávaná pre krásne, sviecovo postavené, modrofialové šišky, ktoré vytvára hojne aj na mladých rastlinách. Tieto sú potom ozdobou každej záhrady.

Jedľa strieborná

Jedľa strieborná (Abies procera)

Krásna dekoratívna jedľa strieborná má ihličie, ktoré je krásne oceľovo šedomodro sfarbené. Pre svoj vzhľad sa hodí predovšetkým pre solitérnu výstavbu.

Jedľa srienistá

Jedľa srienistá (Abies concolor)

Jedľa srienistá je veľmi estetický okrasný druh s dekoratívnym habitom. Krásne sa vyníma ako solitéra na voľných plochách. Koruna je hustá, štíhlo pyramidálna, s dlhým šedomodrým ihličím.

Borovica drobnokvetá

Borovica drobnokvetá (Pinus parviflora)

Najžiadanejšia bonsajová borovica z japonského ostrova Honšú. Pre veľmi pomalý rast a dekoratívny habitus - krátke štetinky tmavozeleného ihličia je veľmi vhodná pre tvarovanie bonsajov.

Borovica ohybná

Borovica ohybná (Pinus flexilis)

Borovica ohybná je malý strom dorastajúci vo voľnej pôde v dospelosti len 5-8 metrov. Pre malý rast vhodná pre parkové aj bonsajové kultúry. Vzhľadom sa veľmi podobá limbe a patrí medzi veľmi dekoratívne borovice.

Borovica čierna

Borovica čierna (Pinus nigra)

Borovica čierna je strom s hustou, široko rozvetvenou korunou. Vhodná do pozadí skaliek v zaštipovanej forme alebo ako solitéra do záhrad a parkov. Dobre znáša zafajčené a prašné mestské prostredie.

Borovica hodvábna

Borovica hodvábna (Pinus strobus)

Borovica hodvábna je malebný strom s ihličím štetkovito nahromadeným na konci ohnutých vetvičiek. Ozdobné sú rozstrapkané šišky s bielymi miazgovými škvrnami. Pekná je aj ako parkový strom, v zaštipovanej forme tiež v skalke.

Borovica Jeffreyova

Borovica Jeffreyova (Pinus Jeffreyi)

Dekoratívna borovica Jeffreyova je vhodná do parkov a okrasných záhrad, kde sa uplatní ako solitéra. Nápadná je dlhým, modrozeleným ihličím, atraktívne sú veľké šišky. Rast je pomerne pomalý.

Borovica osinatá

Borovica osinatá (Pinus aristata)

Odolná nenáročná borovica osinatá je veľmi zaujímavého a zvláštneho vzhľadu. Pre pomalý rast, krovitú formu a často hlboko k zemi zvesené vetvy je vhodná pre skalné scenérie.

Borovica horská

Borovica horská (Pinus mugo pumilio)

Borovica horská pochádza zo Švajčiarskych Álp. Je to zakrpatená varieta kosodreviny vyhľadávaná pre bonsaje a skalky. Rastliny vytvárajú nízke zelené koberce do výšky 40 cm.

Borovica pokrútená

Borovica pokrútená (Pinus contorta latifolia)

Borovica pokrútená má peknú a malebne rozloženú korunu. Ihličie je okolo pozdĺžnej osi skrútené, sviežo žltozelené, v zime sa často sfarbuje do zlatava. Veľmi pekné sú tiež šišky a pôsobivé sú aj žltooranžové prašníky.

Borovica himalájska

Borovica himalájska (Pinus Grifithii, wallichiana)

Borovica himalájska je jedna z najkrajších borovíc vhodná do záhrad ako solitéra. Ihličie je dlhé, veľmi jemné, previslé a stiebristé. Atraktívne sú aj dlhé svetlohnedé šišky. Vyžaduje hlbokú, výživnú a priepustnú pôdu.

Borovica limba

Borovica limba (Pinus cembra)

Borovica limba je strom veľkých rozmerov so špicatou vajcovitou a až k zemi zavetvenou korunou. Dekoratívne je modrobiele sfarbenie ihličia. Veľké semená - limbové oriešky, sú jedlé. Táto borovica pochádza zo Sibíru.

Borovica ťažká

Borovica ťažká (Pinus ponderosa)

Krásna dekoratívna borovica ťažká, má zelenostrieborné ihličie a oranžovožlté letorasty. Je odolná v drsnom podnebí. Pochádza zo severovýchodného Mexika a hôr Britskej Kolumbie.

Borovica bielokôra, pancierová

Borovica bielokôra, pancierová (Pinus leucodermis)

Borovica bielokôra je vhodná do skaliek a na tvorbu bonsajov. Je veľmi odolná, uplatní sa na suchých vápencových miestach s kamenistou pôdou. Ihličie má tmavozelenú farbu a má štíhly ihlanovitý habitus.

Borovica balkánska

Borovica balkánska (Pinus peuce)

Borovica balkánska je malý strom veľmi pekného vzhľadu. Zaberá málo miesta preto je vhodná aj do menších záhrad. Ihličie má zelenomodro strieborné, šišky sú dlhé a prehnuté. Je dokonalo mrazuvzdorná.

Borovica horská, kosodrevina

Borovica horská, kosodrevina (Pinus mugo mughus)

Vyhľadávaná horská borovica - kosodrevina, vhodná pre bonsaje a skalky. Vzrast je veľmi nízky, krovitý, obvykle do výšky 1,5-2 metre. Potrebuje polohu na plnom slnku, výborná tiež k osádzaniu suchých, kamenistých svahov a strání.

Borovica kórejská

Borovica kórejská (Pinus koreansis)

Dekoratívna borovica kórejská má širokú riedku korunu s nápadnými šiškami. Je odolná mrazom a nájde uplatnenie ako solitéra v záhrade, v zaštipovanej forme je krásna v pozadí skaliek alebo ako bonsaj v nádobe.

Borovica hustokvetá

Borovica hustokvetá (Pinus densiflora)

Borovica hustokvetá je odolná, často sa pestuje ako parkový a záhradný strom pre svoju malebne členitú korunu. Je vyhľadávaným druhom pre pestovanie bonsajov.

Smrek strieborný, pichľavý

Smrek strieborný, pichľavý (Picea pungens glauca)

Smrek strieborný je zo všetkých smrekov najviac obľúbený. Pestovaná forma smreku má jedinečne pravidelný a symetrický vzrast. Vyniká stiebornobielym ihličím, je ozdobou každej záhradky.

Smrek omorikový

Smrek omorikový (Picea omorika)

Smrek omorikový je vzácny druh pochádzajúci z malej lokality na Balkáne. Vyznačuje sa pravidelne kuželovitou, neobyčajne štíhlou až úzkou korunou. Množstvo nafialovelých šišiek je nádhernou dekoráciou.

Smrek čierny

Smrek čierny (Picea mariana)

Smrek čierny je pomalejšieho vzrastu so široko kužeľovitou, hustou korunou a vetvami siahajúcimi často až k zemi. Hodí sa hlavne do parkov a okrasných záhrad. Veľmi pekne vyzerajú rastliny tvarované v nádobách ako bonsaje.

Smrek Brewerianov

Smrek Brewerianov (Picea Breweriana)

Smrek Breweriana je najvzácnejší z amerických smrekov. Vzrastom a prevísajúcimi vetvami pripomína smutnú vŕbu. Nádherný je ako solitéra uprostred trávnika.

Tisovec  dvojradový

Tisovec dvojradový (Taxodium distichum)

Tisovec dvojradový je pôvabný opadavý ihličnan. Môže rásť aj vo vlhkých podmáčaných lokalitách. Dvojradové ihličie je celé leto svetlozelené, v jeseni sa sfarbuje do oranžova až červenohneda.

Sekvoja obrovská

Sekvoja obrovská (Sequoiadendron giganteum)

Sekvoja obrovská je cenná, dekoratívna, rýchlo rastúca drevina známa ako mamutí strom. Koruna je kužeľovitá so sivozeleným až modravozeleným ihličím. Kôra je silná, hlboko rozbrázdená, červenohnedá.

Cypruštek Lawsonov

Cypruštek Lawsonov (Chamaecyparis Lawsoniana)

Krásny cypruštek má modravé sfarbenie ihliča. Je veľmi cenný pre svoju pôsobivosť ako solitéra, výborne sa osvedčil pri tvorbe živých plotov.

Tuja západná

Tuja západná (Thuja occidentalis)

Krásna tmavozelená tuja západná má zlatavé šištičky. Vysádza sa ako solitéra alebo do skupín a hodí sa na živé ploty. Dobre znáša tvarovanie. Vyhovuje jej vlhká pôda.


Všeobecné obchodné podmienky